fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостивар ќе добие покриен базен

Објавено

на

Заменик директорот на Агенцијата за млади и спорт Газменд Ристеми, денеска најави дека во Гостивар ќе се гради покриен базен.

– Процедурите се во тек, веќе е избрано идејно решение за овој проект, се чекаат потребните документи од општината. Базенот ќе биде во дворот на ОУ Гоце Делчев. Првичната намена на базенот ќе биде за учениците од основните и средни училишта од Гостивар, а во текот на распустот базенот ќе биде отворен за сите.

Според проценките базенот треба да се изгради за година и шест месеци. Изградбата на базенот во Гостивар е дел од проектот на Агенцијата за млади и спорт во кој треба да се изградат 29 базени во општините, за кои ќе се издвојат вкупно 1 милион и 450 илјади евра од буџетот на државата.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!