fbpx
Поврзи се со нас

Вести

КК Гостивар ги отвара вратите за сите кои сакаат да тренираат кошарка

Објавено

на

Младинската школа на КК Гостивар, денска го објави повикот за прием на нови членови во нивната школа. Сите заинтересирани кои сакаат да тренираат кошарка од 15 до 19 август може да се информираат и пријават во спортската сала Младост од 16-19 часот. Младинците ќе се селектираат според возраста, како најавија од клубот од оваа сезона ќе се работи со сите младински генерации, поќнувајќи од М12, М14, М16, М18. Со селективни тренинзи ќе се започне од 20 август.

Не се двоуми, биди и Ти КК Гостивар.

(комерцијална објава)

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!