Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец украл автомобил паркиран незаклучен со клучот во брава

Објавено

на

Ноќеска (2 јуни) околу 3 часот, на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Tетово лишиле од слобода 37-годишен гостиварец, кој претходно противправно одзел патничко моторно возило „фолксваген голф 4“ со гостиварски регистарски ознаки. Автомобилот, сопственост на лице од гостиварско Чегране, бил незаклучен и со клуч во брава паркиран на улица „Сретко Крстевски“ во Гостивар.

37 годишникот бил задржан во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена