Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиварец навредувал и омаловажувал полициски службеници

Вчера околу 18 часот, на улица „Борче Јовановски“ во Гостивар, вршејќи контрола во сообраќајот, запрено е патничко возило „Опел“ со гостиварски регистарски таблици, кое без возачка дозвола го управувал 18-годишниот И.А. од Чегране.

И.А. ги навредувал и омаловажувал полициските службеници и набрзо бил приведен во Полициската станица Гостивар, информираат од полицијата

Се расчистува случајот, по што  против И.А. ќе следува поднесок.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!