fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиварец се здобил со изгореници по телото, неговата жена на рацете во пожар во нивниот стан

Објавено

на

Во пожар кој се случил во стан во Гостивар вчеравечер потешко бил повреден гостиварец, а со изгореници се здобила и неговата жена.

Четириесетгодишниот Б.Ј во гостиварската општа болница „Ферид Мурат“ бил донесен околу 22 часот 20 минути со изгореници по телото. „Додека спиел во дневната соба од засега неутврдени причини избувнал пожар, кој за кусо време го изгаснала неговата сопругата, која се здобила со изгореници на рацете“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

По укажаната лекарска помош, гостиварецот бил пренесен во скопските клиники, каде е задржан за натамошно лекување. Полицијата соопшти дека презема мерки за расчистување на случајот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!