fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Христијан Кировски мега засилување за ФК Гостивар

Фудбалскиот клуб Гостивар доведе мега засилување во своите редови, откако постигна договор со искусниот напаѓач, Христијан Кировски.

Кировски, со своето богато меѓународно искуство треба да биде најсилното оружје за гостиварци во нападот. Во ФК Гостивар доаѓа од Струга Трим Лум каде одигра само 4 натпревари, претходно настапуваше за Македонија ЃП.

Триесет и четири годишниот напаѓач, низ кариерата уште има настапувано за: Вардар, Работнички, Шкендија, Македонија ЃП, ЦСКА Софија, Белчатов, Аполон, Етникос, ОФК Белград, Ираклис.

Според првото засилување на гостиварци, може да се видат амбициите за претстојната сезона во Втората лига – запад, тоа е обезбедување место на табелата кое води во Првата македонска фудбалска лига.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!