Поврзи се со нас

Гостивар

Хуманитарен ифтар во Гостивар за родители и деца со посебни потреби

Објавено

на

Родителите заедно со децата со попречености, претставници на институции, политички партии, бизнис секторот и граѓански активисти вчеравечер во Гостивар имаа заеднички ифтар. Дружењето го организираа здружението When in Trouble и Ресурсниот центар на родители на деца со посебни потреби, како една од планираните хуманитарни активности во овој период.

„Идејата ни беше да се дружиме сите заедно и да споделиме убави моменти. Во оваа прилика би сакала да упатам голема благодарност на сите донатори кои дадоа свој придонес да се реализира активноста“, рече Билјана Беловинова, претседателка на When in Trouble.

Благодарност до оние што донираа средства за хуманитарниот ифтар упати и координаторката на Ресурсен центар, Маргарита Милошеска.

„Ваквите настани се драгоцени за нас родителите и нашите деца со посебни потреби, затоа голема благодарност до донаторите кои ни ја овозможија оваа дружаба“, рече Милошеска.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 2 недели

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 4 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Рецептипред 4 недели

Домашен сок од цреша по рецепт на нашите баби

Гостиварпред 4 недели

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите подготовки и мерки за ред во сообраќајот

Гостиварпред 3 недели

Неуморен автор! Гостиварецот Кипроски промовира уникатна и ретка монографија

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Iftar humanitar në Gostivar për prindërit dhe fëmijët me nevoja të veçanta

Објавено

на

Prindërit së bashku me fëmijët me nevoja të veçanta, përfaqësues të institucioneve, partive politike, sektorit të biznesit dhe aktivistë civilë kanë pasur një iftar të përbashkët mbrëmë në Gostivar. Tubimi u organizua nga shoqata When in Trouble dhe Qendra Burimore për prindërit e fëmijëve me nevoja të veçanta, si një nga aktivitetet e planifikuara humanitare në këtë periudhë.

“Ideja ishte që të gjithë të rrinim bashkë dhe të ndajmë momente të bukura. Me këtë rast dua të falënderoj të gjithë donatorët që kontribuan në realizimin e aktivitetit”, tha Biljana Belovinova, kryetare e When in Trouble.

Koordinatorja e Qendrës Burimore, Margarita Milosheska, falënderoi edhe ata që dhuruan mjete për iftarin humanitar.

“Ngjarje të tilla janë të çmuara për ne prindërit dhe fëmijët tanë me nevoja të veçanta, andaj u jemi shumë mirënjohës donatorëve që na siguruan këtë shoqërim”, tha Millosheska.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена