Поврзи се со нас

Гостивар

Сонце и затоплување на времето во новата работна недела

Објавено

на

Времето денес (понеделник) ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и  умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од -2 до 9 степени.

Вторничното утро ќе биде ведро, но студено, а во текот на денот ќе настапи затоплување. Максималната дневна температура утре ќе достигне 15 степени.

Од среда до петок, според метеоролошките прогнози, ќе владее сончево и потопло време со температури до 20 степени.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поради дефекти прекин во водоснабдувањето во дел од Гостивар и Бањица

Гостиварпред 2 недели

Вечен помен и слава! Девет години од смртта на хероите Горан и Ненад

Гостиварпред 3 недели

Напад на малолетник во угостителски објект во Гостивар

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати за Врапчиште со обработени 92% од избирачките места

Македонијапред 2 недели

9 мај – Ден на победата над фашизмот

Гостиварпред 4 недели

Фолклорот и традицијата во Гостивар како предвесници на празничната велигденска атмосфера

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати од ДИК за гласањето во Гостивар со обработени 69% од избирачките места

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Првични резултати на ДИК: Гордана Силјановска Давкова 362.682 (40,08%), Стево Пендаровски 180.306 (19,93%)

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Diell dhe ngrohje të motit në javën e re të punës

Објавено

на

Moti sot (e hënë) do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare lokale dhe me erë mesatare deri të fortë nga veriu. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -2 deri në 9 gradë.

Mëngjesi i së martës do të jetë i kthjellët por i ftohtë, ndërsa gjatë ditës do të ketë ngrohje. Temperatura maksimale ditore nesër do të arrijë në 15 gradë.

Nga e mërkura deri të premten, sipas parashikimeve meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe më i ngrohtë me temperatura deri në 20 gradë.

Популарно изминативе 100 дена