Поврзи се со нас

Вести

Хуманитарна осмомартовска акција на учениците од економското училиште

Објавено

на

 

Младите економисти од Гостивар го споија денешниот Меѓународен празник на жената, со една убава и хумана акција. Членовите на Училишната заедница од средното економско училиште, изработија честитки и украси со осмомартовски пораки и ги продаваа на посебен штанд на градскиот плоштад. Собраните пари ќе ги наменат во хуманитарни цели.

Оваа акција е значајна затоа што поттикнува кај младите да се развие чувство за хуманост, да се помогне некому. Но исто така, важно е што учениците од трите наставни јазици:македонски, албански, турски работат заедно и ја негуваат мултикултурата и соживотот на овие простори“, рече директорката на средното економско училиште, Јованка Огњаноска.

Учениците во спроведувањето на денешната хуманитарна активност, која треба да даде позитивен пример за сите млади, беа поддржани од своите професори и професорки.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 12 минути

Приведен гостиварец заради „тешка кражба“ од куќа во изградба

Спортпред 4 часа

ЕВРО2024: Пивски рестрикции на дуелот меѓу Англија и Србија

Здравје и убавинапред 5 часа

Маска за регенерирање на косата која можете сами да си ја направите

Спортпред 20 часа

Почнува Европското фудбалско првенство ЕУРО 2024 – отвораат Германија и Шкотска

Гостиварпред 22 часа

Мајка пријавила физички напад со солзавец врз нејзиниот малолетен син во Гостивар

Вестипред 23 часа

Путин: Прекин на огнот и мировни преговори веднаш штом Украина ги повлече војниците и прекине кандидатурата за НАТО

Гостиварпред 23 часа

Жена од Долна Бањица повредена при гаснење на пожар

Вестипред 1 ден

Почнува муслиманскиот аџилак, се очекуваат два милиони аџии

Гостиварпред 1 ден

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена