Поврзи се со нас

Македонија

Инфо за работно време и термини на канцелариите на МВР за лични документи

Министерството за внатрешни работи информираше дека Одделот за граѓански работи доставил насоки до сите подрачните единици под негова надлежност, сите граѓани кои имаат закажано во термините после работното време да бидат примени во било кое време, во истиот или наредните денови од закажаниот термин.

МВР потсетува дека согласно Одлуката за изменување на Одлуката за утврдување распоред на работното време во Владата на Република Северна Македонија, министерствата и другите органи на државната управа и телеграмата од министерот за внатрешни работи и дополнителниот заменик на  министер, работното време во организациските единици на Министерството  и на подрачните единици на Одделот за граѓански работи од 24 април е организирано со почеток од 8:00 до 16:00 часот.

 

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!