Поврзи се со нас

Гостивар

Информација од полицијата за починатото лице во Гостивар

Објавено

на

Полицијата излезе со соопштение за трагичниот случај во Гостивар за кој претходно објавивме привична информација. СВР извести дека денеска (13 март) во 10 часот и 40 минути било пријавено дека на улица „Илинденска“ во Гостивар бил пронајден починат М.А. на возраст од 63 години од гостиварско Чегране.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. Јавен обвинител и екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар извршиле увид. По наредба на Јавен обвинител ќе се врши обдукција на телото на починатиот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена