Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Избирачките места во Општина Гостивар отворени навреме – гласањето тече непречено

Денес се спроведува вториот круг од Претседателските избори 2019. Според информациите од претседателот на Општинската изборна комисија на Гостивар, Мустафа Муслиу, сите избирачки места се отворени навреме, во седум часот утрово, со што е овозможено непречено гласање на граѓаните запишани во избирачкиот список.

Во Општина Гостивар гласањето се одвива на 121 избирачко место, а вкупниот број на гласачи изнесува 79.493.

Првите податоци околу излезоста ќе се знаат по 10 часот.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!