Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Избирачките места во Општина Гостивар отворени навреме – гласањето тече непречено

Денес се спроведува вториот круг од Претседателските избори 2019. Според информациите од претседателот на Општинската изборна комисија на Гостивар, Мустафа Муслиу, сите избирачки места се отворени навреме, во седум часот утрово, со што е овозможено непречено гласање на граѓаните запишани во избирачкиот список.

Во Општина Гостивар гласањето се одвива на 121 избирачко место, а вкупниот број на гласачи изнесува 79.493.

Првите податоци околу излезоста ќе се знаат по 10 часот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!