Поврзи се со нас

Гостивар

Измамен гостиварец: Ја запознал по Фејсбук, па и` платил за да му ја вработи девојката

Гостиварец се фатил во мрежа на измамничка и и` дал извесна сума на пари поради ветување за работно место.

СВР Тетово информираше дека вчера (23 јануари) во 19 часот и 45 минути, 23 годишниот Ј.М. од Гостивар пријавил дека во текот на овој месец бил измамен од женско лице од Скопје, со кое претходно се запознал преку Фејсбук. Жената му ветила дека ќе му помогне за вработување на неговата девојка, но дека за тоа ќе треба да и плати 1000 евра.

Тој, според пријавеното, во Гостивар и платил една од договорените рати, меѓутоа скопјанката подоцна не се појавила на договорената средба во Скопје и не се јавувала повеќе, па гостиварецот сфатил дека е измамен и го пријавил случајот.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 17 минути

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 34 минути

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 1 час

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 5 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 6 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 18 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 20 часа

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Гостиварпред 22 часа

Кризниот штаб во Гостивар бара банките и дуќаните каде има гужви да спроведат поголем ред

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!