Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 14/06/2018

Извршителка нашла два пиштоли во куќа во Гостивар при попис на предмети

Во куќа на гостиварец вчера биле пронајдени дви пиштола за кои сопственикот немал дозвола. Според информациите од МВР, вчера околу 11.30 часот на ул.„ЈНА“ во Гостивар, во куќата сопственост на 42-годишниот Ф.Ј. при извршување на решение од страна на извршителка, при попис на предмети во куќата биле пронајдени два пиштоли: „ЦЗ“ калибар 9мм со рамка без куршуми и „Екол Волга“ калибар 9мм со рамка без куршуми и еден куршум калибар 9мм.

Пронајденото оружје, со потврда за привремено одземени предмети, било одземено за понатамошна постапка. Полицијата најави дека по целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*