fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Јули продолжува со променливо време

Објавено

на

По краткото невреме со силен дожд и грмотевици, што вчеравечер го зафати гостиварскиот регион денес имаме стабилизација и сончево небо.

Понеделнички беа измерени минимални утрински температури од 16 степени, додека дневните ќе достигнат 30. Вредноста на УВ индексот е 9. Повторна дестабилизација на времето се очекува утре, вторник за кога метеоролозите прогнозираат врнежи од дожд и грмотевици во неколку наврати во текот на денот. Сепак, тоа нема да значи заладување, туку дневните температури ќе останат високи и ќе се движат до 29 степени. Услови за краткотраен дожд проследен со грмотевици ќе има и во средата, кога температурата ќе биде од 16 до 28 степени.

Веќе во четврток не очекува разведрување и претежно сончево време, но и пад на температурата која во текот на денот ќе биде 25 степени.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!