Поврзи се со нас

Спорт

Јувентус пак казнет со одземање десет бодови

Објавено

на

Шансите италијанскиот фудбалски гигант Јувентус да избори место во Лигата на шампиони следната сезона се сведоа на минимум, откако судот синоќа го казни со одземање десет бодови поради финансиски малверзации, а само неколку часа подоцна клубот од Торино претрпе висок пораз на гостувањето кај Емполи (1-4).

На две кола до крајот на сезоната во Серија А, Јувентус сега е седмопласиран на табелата со 59 бодови, пет помалку од Милан на четвртото место кое обезбедува настап во Лигата на шампиони.

На Јувентус првично му беа одземени 15 бодови поради финансиски малверзации, а откако клубот поднесе жалба бодовите му беа вратени до завршување на новата постапка.

Жалбениот суд на Фудбалската федерација на Италија синоќа ја соопшти конечната одлука и со одземените десет бодови ги искомплицира шансите на Јувентус за место во Лигата на шампиони.

Во претпоследното коло Јувентус ќе му биде домаќин на Милан.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 недела

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 4 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 4 недели

Конференција во Гостивар: Треба да се направи се‘ за младите да останат тука

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена