fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво ќе биде времето последниот викенд во оваа година?

Објавено

на

Последниот викенд во оваа 2020 ќе ни донесе променливо време со вренежи од дожд, на повисоките места и снег.

Денеска е петок, 25 декември — 359-иот ден во годината според грегоријанскиот календар (360-и во престапна година). До крајот на годината остануваат 6 денови. Денес времето ќе биде претежно облачно со можно повремени разведувања. Утрово беа измерени 2 степени, во текот на денот температурите ќе се искачат до 8 степени.

За утре, сабота, метеролозите прогнозираат облачно време, со локализирани врнежи на дожд кој во недела на повисоките места ќе премине во снег. Температурите ќе се движат помеѓу 0 и 5 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!