Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Какво ќе биде времето викендов во регионот?

Според метеоролозите, пред нас е сончев викенд со стабилно и суво време. Утрово во гостиварскиот регион беа измерени температури од 15 степени, додека дневните ќе достигнат до 32. Ќе биде сончево и ведро. Сонцето, кое изгреа во 6 часот, ќе зајде во 19 часот и 15 минути.

Слични временски прилики ќе владеат и утре, сабота. Времето ќе биде сончево, со мала до умерена облачност и температури во интервал од 17 до 32 степени.

Во недела не очекува топол ден, дневната температура ќе се движи околу 33 степени, со сончево време. Во попладневните часови, можни се наоблачувања.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!