fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Казнети 36 возачи во Гостивар за непрописно престигнување

Објавено

на

Вчера (29 март) на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола за неправилно престигнување, во која вкупно биле откриени и законски санкционирани 59 прекршоци, соопшти МВР. Од нив 23 на тетовското и 36 на гостиварското подрачје.

„Најголемиот број од прекршоците – 42 се однесувале на престигнување на места каде било забрането (Тетово-16 и Гостивар-26), а преостанатите на непрегледни места и на престигнување во колона. На сите прекршители изготвени им се соодветни санкции. При контролата, исто така, санкционирани се и 16 други видови прекршоци.“, известува полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!