fbpx
Поврзи се со нас

Вести

“КК Гостивар 2015” против “КК Водњански Лисици” почеток во 18:00 часот

Објавено

на

Во последниот натпревар оваа 2016 година, се среќаваат прво и второ пласираната екипа на табелата во Втората македонска кошаркарска лига. “КК Водњански Лисици” можеби единствениот сериозен конкурент на “КК Гостивар 2015” во борбата за првото место. Колку се навистина“сериозни” ќе знаеме после натпреварот.

На гостиварчани подршката од трибините секогаш им е повеќе од потребна. Натпреварот започнува во 18:00 часот, влезниците се 30,00 денари.

Најавени како гости на натпреварот се: Претседателот на КФМ Петар Наумоски и Генералниот секретар на КФМ Моника Гаврилоска и двајцата првите кошаркарски чекори ги направија во Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!