fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар денеска гостува во Скопје кај екипата на ТФТ

Објавено

на

Следува 10-тото регуларно коло од Првата македонска кошаркарска лига, воедно и последно во оваа календарска 2020 година. Екипата на КК Гостивар, ќе гостува во Скопје, кај домаќинот ТФТ.

Ова ќе биде прв дуел помеѓу овие две екипи. ТФТ има одиграно 5 натпревари во досегашниот дел од сезоната со скор од 3 победи и 2 порази. Ги совлада Црн Дрим, Кожув и Вардар, а загуби од Куманово и Академија ФМП. За екипата од Тафталиџе ова е премиерна сезона во Првата лига.

КК Гостивар во овој дуел влегува по мини-серија од три победи по ред, но без победа на гостински терен. Поради ковид-19 првенството и одложувањето на натпреварите, Гостивар повеќето натпревари ги одигра на домашен терен. Гостиварци запишаа победи над Еуроникел, Црн Дрим и Вардар, а загубија од ФМП и Работнички. Важат за фаворити во денешниот дуел.

Натпреварот се игра без присуство на публика од 18 часот, со СРЦ Кале во Скопје. Пред почетокот ќе објавиме линк на кој може да се следи во живо натпреварот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!