Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 10/03/2019 | 22:40

КК Гостивар победата против Блокотехна им ја посвети на настраданите во автобуската несреќа

Прв натпревар на КК Гостивар во „Младост“, по трагичната сообраќајна несреќа која го погоди градот, во која животот го изгубија 15 граѓани. Гостивар се` уште тагува по изгубените животи, меѓу кои имаше и играчи и големи навивачи на гостиварскиот клуб.

КК Гостивар вети дека првиот натпревар во Гостивар ќе им го посвети на настраданите сограѓани. Вечерва кошаркарите на Гостивар одиграа фантастичен и крајно борбен натпревар против една од најдобрите екипи во државата, во кој ја совлада екипата на Блокотехна со резултат 98:86.

„Нема зборови со кои може да се надокнади болката и тагата. Трагедијата силно не погоди сите во клубот, впрочем ние постоиме за публиката и градот, многу од настраданите беа наши поддржувачи. Сите во КК Гостивар беа одлучни првиот натпревар после трагедијата во Гостивар, ќе се игра за настраданите. Вечерва и НБА тим да гостуваше, ќе беше поразен. Благодариме на публиката и сите кои придонесоа за оваа победа.“, велат од гостиварскиот клуб.

Напишете коментар