Поврзи се со нас

Спорт

Конечно „Гостивар aле, aле“ во салата Младост – КК Гостивар потсетува на Протоколот за публика

Објавено

на

  Викендов, после цели 20 месеци се враќа кошарката за гостиварската публика во Спортската сала Младост.

  Кошаркарскиот клуб Гостивар пред првиот домашен натпревар сезонава, преку известување ги потсетува своите навивачи за правилата и Протоколот за организирање спортски настани со упатства за стриктно почитување на препораките кои се однесуваат на запазување на здравствената безбедност на играчите и останатите присутни на натпреварите.

  Го пренесуваме известувањето:

  „Почитувана публико,

  После година и пол се отвораат вратите за гледачите во Спортската сала Младост во Гостивар. Пред првиот домашен натпревар во сезоната 2021/2022, кој ќе се одигра во сабота (09.10.2021) од 18 часот против екипата на Куманово, должни сме да ве потсетиме на правилата и протоколите одредени од Институтот за јавно здравје според кои се организираат спортските настани во земјава.

  – дозволено е присуство на 30% гледачи, од капацитетот на Спортската сала Младост;
  – во продажба се пуштени 400 влезници, цената на влезниците е 100 денари;
  – Влезниците во претпродажба може да се набават во B&B Tobacco (300 влезници) и на благајна пред почетокот на натпреварот (100 влезници);
  – На самиот влез покрај влезница ќе мора да се покаже и:
  * Сертификат/Потврда за извршена имунизација (вакцина) од вирусот SARS-CoV-2 односно примена најмалку прва доза вакцина против COVID-19 (за лица над 18-годишна возраст) или
  * Сертификат/Потврда за прележан COVID-19 во последни 45 дена, сметајќи од денот на оздравување (за лица над 18-годишна возраст)
  ** Без соодветен Сертификат/Потврда нема да може да влезете во салата дури и ако имате билет.

  Се работи за здравјето на сите нас, со тоа ве замолуваме за разбирање и почитување на наведените протоколи“, се вели во известувањето на КК Гостивар.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Анкета:

  Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

  Advertisement
  Advertisement
  Локални избори 2021пред 13 минути

  Ова се избраните членови на идниот Совет на Општина Врапчиште

  Занимливостипред 1 час

  Од најмалите до најголемитe – факти кои докажуваат колку се фасцинантни животните

  Вестипред 12 часа

  КК Гостивар го „нагости“ Работнички со +26 поени разлика

  Гостиварпред 13 часа

  Позитивни на коронавирус 11% од тестираните во Македонија, Гостивар има 3 нови случаи

  Локални избори 2021пред 15 часа

  Ахмети: На Гостивар му треба достоен лидер, не сме далеку од победа

  Локални избори 2021пред 20 часа

  Официјално: Еве кој ќе седне на советничките столчиња во Општина Гостивар

  Локални избори 2021пред 22 часа

  ДИК ги соопшти конечните резултати, во вториот круг ќе се гласа во 44 општини

  Гостиварпред 1 ден

  Гостиварската полиција вчеравечер приведе две лица

  Спортпред 1 ден

  КК Гостивар денеска од 18 часот ќе го нагости Работнички

  Здравје и убавинапред 1 ден

  Тиква – кралица на есента со импресивни придобивки за здравјето

  Македонијапред 1 ден

  Се празнува Денот на македонската револуционерна борба

  Локални избори 2021пред 1 ден

  ДИК ќе ги соопшти конечните резултати од првиот круг на локалните избори

  Гостиварпред 2 дена

  Д-р Угриновски во Гостивар: „Кој еднаш отишол на планина, секогаш ќе ѝ се враќа“

  Вестипред 1 недела

  КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

  Гостиварпред 6 дена

  Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

  Гостиварпред 2 недели

  Гостиварка со повик до кандидатите за градоначалник: Потпишете декларација за лицата со посебни потреби

  Гостиварпред 2 недели

  Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

  Гостиварпред 2 недели

  Три нови потврдени случаи на коронавирус во Гостивар, во земјава 344

  Локални избори 2021пред 1 недела

  Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

  Гостиварпред 2 недели

  Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

  Гостиварпред 5 дена

  DAVA Гостивар ќе ја реновира куќата и ќе ги покрие потребите на загрозеното семејство

  Локални избори 2021пред 2 недели

  Проект за модерен и инклузивен плоштад во Гостивар презентира АА/А

  Македонијапред 2 недели

  Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина

  Гостиварпред 1 недела

  Полицајци во Гостивар пукале во воздух за да смират тепачка и напад

  Локални избори 2021пред 2 недели

  Бејта: Градоначалникот во заминување прави диви депонии и илегален бизнис со отпадот

  Гостиварпред 1 недела

  Во Гостивар приведена млада жена заради агресија и закани кон сопругот

  Локални избори 2021пред 3 недели

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 2 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 5 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 5 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 5 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 5 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 6 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 8 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 9 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Гостиварпред 1 година

  ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

  Спортпред 1 година

  Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

  Отворени работни места во Полог:

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!