fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Контрола на 183 лица во изолација во Гостивар, нови решенија за 24 граѓани

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  на тетовско-гостиварското подрачје Државниот санитарен и здравствен инспекторат изготвил 29 нови решенија за изолација, од кои 5 во Тетово и 24 во Гостивар. Контроли им биле извршени на 730 лица (Тетово-547 и Гостивар-183) со такви решенија и не е констатирано непочитување, односно сите биле во своите домови.

Истиот период, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 85 лицa (Тетово-56 и Гостивар-29) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!