fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Контроли во локали во гостиварско и тетовско – приведени над 30 девојки

Објавено

на

Полицијата спровела уште една контролна акција во угостителски објекти на гостиварското и тетовското подрачје. Акцијата започнала вчеравечер во 22 часот, а траела до раните утрински часови.

Според информациите од МВР биле опфатени пет угостителски објекти, од кои двa на подрачјето на Тетово и три на подрачјето на Гостивар. Во нив биле затекнати девет странски државјанки од Србија, Црна Гора, Косово, Хрватска и Босна и Херцеговина, како и 24 државјанки на Република Македонија, кои работеле како танчерки.

Истите биле приведени и задржани во полициска станица за поматамошна постапка, соопшти МВР.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!