Поврзи се со нас

Спорт

Кошаркар од развојната лига победи на НБА ол-стар-натпреварот во забивање

Објавено

на

Победник на натпреварот во забивање, најатрактивниот дел од НБА ол-стар викендот, е Мек Мекланг, кошаркар кој не игра ниту во НБА.

Ако до сега не сте слушнале за Мекланг, сега е време да погледнете неколку клипови. Мекланг, кој има 24 години, во кариерата има одиграно само два НБА натпревари, а остатокот од професионалната кариера го помина во развојната Г-лига.

Во борбата за титулата најдобар забивач беа Кенион Мартин Јуниор, Треј Марфи и Џерико Симс. Убедлива беше победата на 188 сантиметри високиот Меккланг, за три од четирите нереални забивања доби максимални 50 поени од судиите. Мекланг прескокна еден, потоа двајца мажи, потоа заби одзади со две раце, заби со задржување и правеше пируети во воздух.

Доминик Вилкинс и Карл Мелоун, двете НБА легенди останаа запрепастени, Џанис Антетокунмпо гледаше со отворена уста, а Двејн Вејд повторуваше „ох, боже“..

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена