Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Кражба во куќа во Гостивар – одземен златен накит и пари

 

Крадци вчеравечер провалиле во куќа во Гостивар и украле вреден златен накит, часовници и пари.

Според информациите од полицискиот портпарол, Марјан Јосифоски, кражбата од куќата на улица „Беличица“ се случила во периодот од 19 до 19 и 40 часот, додека дома немало никој. За сега непознати сторители, во куќата влегле откако искршиле еден од прозорците. Потоа од спалната одзеле две кутии со повеќе парчиња разновиден златен накит (алки, прстени, лири и друго), два рачни часовници, бижутерија, а од регал украле 650 евра. Крадците противправно се стекнале со имотна корист од 560 илјади денари, а причиниле материјална штета од 7.000 денари.

Сопственичката на куќата, 35 годишна гостиварка го пријавила случајот во полиција, откако со сопругот се вратиле дома и забележале дека имало провала.

Полициска екипа извршила увид и презема мерки за откривање на сторителите.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!