fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Кривична против гостиварска фирма превозник и возач поради непочитување антиковид прописи

Објавено

на

СВР Тетово поднесе кривична пријава против правно лице од Гостивар и 26 годишник од Здуње, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

МВР соопшти дека на 5.02.2021 на наплатната станица во Желино, тетовско, полициски службеници извршиле контрола во автобус, сопственост на  правното лице, а управувано од жителот на Здуње, кој превезувал патници, при што било констатирано дека пријавените не се придржувале кон здравствените прописи за време на епидемија, според кои исполнетоста на возилото со патници треба да биде максимум 50% од вкупниот капацитет.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!