Поврзи се со нас

Гостивар

Крводарителна акција во Гостивар во четврток, апел да се вклучат што повеќе дарители

Објавено

на

Општинската организација на Црвен Крст Гостивар во соработка со Кабинетот за трансфузиологија Гостивар организира крводарителна акција, на 17 декември (четврток).

„По тој повод упатуваме АПЕЛ кон сите хумани граѓани да даруваат од оваа драгоцена течност која во оваа сложена ситуација на пандемија за некого живот значи. Акцијата ќе се реализира во просториите на Кабинетот за трансфузилогија Гостивар на ден 17.12.2020 година во временски интервал од 08:30 до 14:00.“, информираа од Црвениот крст.

 

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена