fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Кучиња скитници уништиле возила во Гостивар, граѓаните стравуваат од напади

Објавено

на

Непријатни глетки со искршени автомобили од бездомни кучиња, внесуваат страв и загриженост кај гостиварци. Граѓани реагираат дека за само неколку дена, кучињата оштетиле три возила кои биле паркирани зад стариот трговски центар Јавор на „Илинденска“. Велат дека ги пријавиле случаите во полиција и стравуваат за својата безбедност.

„ Кучињата се очигледно преопасни. Штетите се и над илјада евра, но материјалната штета и не е толку важна, колку податокот дека кучињава искасапиле лим од возила. Не знаеме, се прашуваме, можеби се со беснило. Истите кучиња постојано се во овој реон. Навечер не може да се излезе слободно, се плашиме да не не’ нападнат. Мора да се преземат некои мерки пред да се случи нешто страшно по нашите животи“, кажуваат граѓаните.

На зголемен број на бездомни кучиња изминатиот период алармираа и граѓани во делот кај автобуската станица и Пожарна, како и околу градскиот пазар.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 9 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 11 час

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 12 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 13 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 15 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 15 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 16 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 16 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!