Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Листа на кандидати за советници од Партија за Движење на Турците во Македонија – ПДТ за Гостивар

Објавено

на

Редослед  
Име  
Презиме  
Пол  
1 ЕЛЈАСА ФЕЈЗУЛАИ Машки
2 БУЛЕНТ КАМБЕР Машки
3 ЕДА ИЛЈАЗИ Женски
4 АЛАЕДИН ШАБАНИ Машки
5 ОНУР ХУСЕЈНИ Машки
6 БЕРРА ХУСЕИНИ Женски
7 ЕРБИЉ ТОСКА Машки
8 ЕННУР АЛИЈИ Машки
9 ЏАНАН ХУСЕИНИ Женски
10 АШИЈАН ШАБАН Женски
11 ЕНЕС АЛИЈИ Машки
12 АЈШИН СЕРЈАНИ Женски
13 ЈОНУС МАКСУТИ Машки
14 МУСТАФА ФЕЈЗУЛАИ Машки
15 ДУЈГУ МУХАРЕМИ Женски
16 ХАБИЛ МИЛАИМИ Машки
17 ШИНАЗИ ЈУСУФИ Машки
18 ЕЛИФ АЛИЈИ Женски
19 ЕНСАР КАМБЕРИ Машки
20 АЈСЕР МИЛАИМИ Женски
21 ЃУЗЕМЕ НЕСИМИ Женски
22 АЛИШАН СЕРЈАНИ Машки
23 ЕНГИН ИЛЈАЗИ Машки
24 НУРСЕЛ ХУСЕЈНИ Женски
25 ЕРЏАН АЛИТИ Машки
26 МУТАЛИП ЈАШАРИ Машки
27 ЕМИНА ШАБАНИ Женски
28 НАДЕР НЕСИМИ Машки
29 ЗЕЌИРИЈА МУХАРЕМИ Машки
30 ХАТИЏЕ ХУСЕИНИ Женски
31 АЈШЕ ХАВЗИЈИ Женски
Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена