Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Листа на кандидати за советници од Алијанса за Албанците и Алтернатива за Гостивар

Објавено

на

Редослед  
Име  
Презиме  
Пол  
1 ВАЛБОН ЉИМАНИ Машки
2 БЕСА МУХАРЕМИ Женски
3 АЛУШ АЛИЛИ Машки
4 СЕАРЕ ЏАФЕРИ Женски
5 АГИМ ЗИБЕРИ Машки
6 МИЗАЌЕТЕ ЈАШАРИ Женски
7 ТЕЛАТ ФЕТАИ Машки
8 ЗУЛФИ АДЕМИ Машки
9 САРА ИСЛАМИ Женски
10 НАМИК ДУРМИШИ Машки
11 ЏЕВАТ ФЕЈЗУЛИ Машки
12 ФРИМЗИМ ДАУТИ Машки
13 АЛИЈЕ ЕЛЕЗИ Женски
14 ЗИЈАД ШАБАНИ Машки
15 ХАСАН ХАСАНИ Машки
16 ЕМИНЕ НЕЗИРИ Женски
17 ХЕДИБЕ НЕСИМИ Женски
18 ЃУЛСУМ КОЧИ Женски
19 ФАРИ СЕЛМАНИ Машки
20 ТАУРИКА НЕЗИРИ Женски
21 ЕЛФАТИЈЕ РАМАДАНИ Женски
22 ЛУМТУРИЈЕ КАХРИМАНИ Женски
23 ИМРАН СИНАНИ Машки
24 ЈАМИН САЛИУ Машки
25 ХАНИФЕ АЛИУ Женски
26 ФАТОН АБДУЛАЈИ Машки
27 ЛЈИРИДОН ЕСАДИ Машки
28 БЕКИМ ЧЕЛЕБИУ Машки
29 АФРДИТА ХАМЗА Женски
30 ИСАК ЛЈАЗАМИ Машки
31 ЕЛБАШ АБАЗИ Машки
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена