Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Листа на кандидати за советници од Алијанса за Албанците и Алтернатива за Гостивар

Објавено

на

Редослед  
Име  
Презиме  
Пол  
1 ВАЛБОН ЉИМАНИ Машки
2 БЕСА МУХАРЕМИ Женски
3 АЛУШ АЛИЛИ Машки
4 СЕАРЕ ЏАФЕРИ Женски
5 АГИМ ЗИБЕРИ Машки
6 МИЗАЌЕТЕ ЈАШАРИ Женски
7 ТЕЛАТ ФЕТАИ Машки
8 ЗУЛФИ АДЕМИ Машки
9 САРА ИСЛАМИ Женски
10 НАМИК ДУРМИШИ Машки
11 ЏЕВАТ ФЕЈЗУЛИ Машки
12 ФРИМЗИМ ДАУТИ Машки
13 АЛИЈЕ ЕЛЕЗИ Женски
14 ЗИЈАД ШАБАНИ Машки
15 ХАСАН ХАСАНИ Машки
16 ЕМИНЕ НЕЗИРИ Женски
17 ХЕДИБЕ НЕСИМИ Женски
18 ЃУЛСУМ КОЧИ Женски
19 ФАРИ СЕЛМАНИ Машки
20 ТАУРИКА НЕЗИРИ Женски
21 ЕЛФАТИЈЕ РАМАДАНИ Женски
22 ЛУМТУРИЈЕ КАХРИМАНИ Женски
23 ИМРАН СИНАНИ Машки
24 ЈАМИН САЛИУ Машки
25 ХАНИФЕ АЛИУ Женски
26 ФАТОН АБДУЛАЈИ Машки
27 ЛЈИРИДОН ЕСАДИ Машки
28 БЕКИМ ЧЕЛЕБИУ Машки
29 АФРДИТА ХАМЗА Женски
30 ИСАК ЛЈАЗАМИ Машки
31 ЕЛБАШ АБАЗИ Машки
Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Рецептипред 4 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 4 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Во уникатната библиотека на гостиварецот Јанко Билбилоски: Ретки и први изданија, буквари, читанки, монографии…Полици кои сведочат за времиња, луѓе, настани

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Регионпред 3 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена