Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 08/11/2018 | 19:09

Луксуз: Парфем од 1,5 милиони долари

Престижниот француски бренд Morreale Paris го креираше најскапиот парфем на светот. Парфемот е наречен Le Monde sur Mesure, спакуван е во луксузно шише од злато и дијаманти и чини неверојатни 1,5 милиони долари.

Секое шишенце се изработува рачно, а верувале или не, на целиот процес на правење му се посветува една година. Овој префинет мирис не е наменет за секој што има пари да си го купи, туку се нуди само на ВИП личности.

Специјалната дрвена кутија, во која се става шишето содржи нараквица, исто така, изработенаод дијаманти и злато.

Како мирисаат 1,5 милиони долари? Производителот го опишува парфемот како спој на париска ружа и хималајска неролија.

Напишете коментар