Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Марјан Младеновиќ го засили КК Гостивар

Кошаркарскиот клуб Гостивар дефинитивно во новата сезона влегува со големи амбиции, тоа го потврдува најновиот ангажман на еден од најдобрите македонски бекови, Марјан Младеновиќ.

Триесет и две годишниот играч, доаѓа од редовите на АВ Охрид, каде пристигна сезонава како екстра појачување во тимот кој имаше големи амбиции, но не го дочека почетокот на првенството.

Популарниот „Фока“ игра на позиција плејмејкер и важи за еден од најдобрите одбрамбени играчи во лигата. Низ кариерата има настапувано за Блокотехна, Куманово, Охрид.

 

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!