fbpx
Поврзи се со нас

Магазин

Мобилна апликација корисна за идните возачи

Објавено

на

Уште една придобивка на паметните телефони, овојпат наменета за оние кои го подготвуваат теоретскиот дел од испитот за возачка дозвола. Ова е интересна и корисна апликација за смарт телефон, преку која може да ги вежбате тестовите кои ги содржат официјалните прашања од Министерството за Внатрешни Работи за полагње на испитот.

За подобра подготовка апликацијата овозможува алгоритам за учење, статистика, анализа и прашањата за дозвола за сите категории на возила.

 

Линк до апликацијата

Тестови за возачка дозвола

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!