Поврзи се со нас

Гостивар

Монтенегро Маркети: Користете повеќенаменски торби и хартиени ќеси

Објавено

на

Од денес во сила стапуваат законските измени со кои пластичните биоразградливи ќеси ќе чинат 15 денари за парче. Најголемиот трговски ланец на маркети од Гостивар – Монтенегро Маркети апелираат до купувачите да користат повеќенаменски торби за пазарење или хартиени ќеси, со што сите би придонеле за заштита на животната средина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 20 минути

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 1 час

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 2 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 3 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 17 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 20 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 20 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 23 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 1 ден

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Montenegro Marketet: Përdorni torba për më shumë përdorime dhe qese të letrës

Објавено

на

Nga sot hyjnë në fuqi ndryshimet ligjore me të cilat qeset biodegraduese do të kushtojnë 15 denarë për copë. Zinxhiri më i madh tregtar i marketeve nga Gostivari- Montenegro Marketet apelojnë deri te blerësit të përdorin torba për më shumë përdorime për të bërë pazar ose qese të letrës, me çka të gjithë do të kontribuojmë për mbrojtje të mjedisit jetësor.

Популарно изминативе 100 дена