Поврзи се со нас

Гостивар

Уапсено лице во Гостивар кај кое полицијата нашла кокаин

Објавено

на

Вчера (30 ноември) околу 7 часот и 40 минути, на улица „Панче Поповски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 27-годишен гостиварец, затоа што при негов и преглед на возило „јагуар“, со скопски регистарски ознаки, кое тој го управувал, му бил пронајден кокаин.

По расчистување и документирање на случајот против него ќе следува поднесок по член 215 од Кривичниот законик, соопшти СВР.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I arrestuar një person në Gostivar tek i cili policia ka gjetur kokainë

Објавено

на

Dje (30 nëntor) rreth orës 07:40 në rrugën “Pançe Popovski” në Gostivar, zyrtarë policorë të SPB-së Tetovë- Departamenti për punë të brendshme Gostivar kanë arrestuar një 27-vjeçar nga Gostivari, pasi gjatë kontrollit të tij dhe të automjetit “Jaguar” , me targa të Shkupit, të cilin ai e drejtonte, iu gjet kokainë.

Pas zbardhjes dhe dokumentimit të rastit do të pasojë parashtresë sipas nenit 215 të Kodit Penal, njoftoi SPB.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена