fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Mozzart донираше пакети овошје во повеќе болници низ државата

Објавено

на

Во последната акција во рамки на Mozzart пакетот помош од над 50.000 евра за борба против коронавирусот, вработените на оваа компанија доставија неколку тони овошје во повеќе болници ширум земјата.

Од појавата на пандемијата во нашата држава, компанијата Моzzart постојано организира различни акции, помагајќи ги здравствените установи, медицинскиот персонал и најранливите категории. Последна во низата акции е доставата на пакети овошје на здравствените работници кои деноноќно водат борба со коронавирусот. Донациите се реализирани во повеќе болници низ државата, кои се директно инволвирани во справување со оваа ситуација.

Инаку, витаминските пакети со свежо овошје се само дел од акциите кои компанијата Mozzart ги организираше изминатиов период.

„Општествено одговорните активности не запираат, а овој пат ги посветивме на нашите херои – здравствените работници кои работат 24/7 и се борат против овој вирус, давајќи огромна жртва за сите нас, максимално вложени во својата работа. Со овој знак на внимание сакаме да им изразиме голема благодарност, а ние продолжуваме и понатаму да придонесуваме кон општеството во кое делуваме и преку различни акции да помогнеме онаму каде што е најмногу потребно.“ – изјавија од менаџментот на Mozzart Bet.

Досега се донирани неколку тони свежо овошје распределено во повеќе болници низ државата, а меѓу нив се Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, Општата болница во Куманово, Институтот по белодробни заболувања кај децата – Козле, Градската општа болница „8ми Септември“, Општата болница „Ферид Мурад“ во Гостивар, Општата болница во Струга, Клиничката болница во Штип…

Моzzart досега донираа повеќе од 50.000 евра за борба против пандемијата на коронавирусот, а покрај донациите на пакети свежо овошје, реализираа и многу други акции, меѓу кои набавка на заштитни средства, пакети со храна и донација на телевизори наменети за повеќе установи низ државата.

(комерцијална објава)

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Од полноќ нови цени на горивата

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!