Поврзи се со нас

Гостивар

Наградени во спортот за 2019-та година во Гостивар се…

На свеченоста по повод Денот на Општина Гостивар, 23 Декември беа прогласени најуспешните поединци и клубови од областа на спортот во Гостивар за 2019-та година. Изборот на најдобрите го направи посебна комисија по објавен конкурс во кој беа определени критериумите.

Признание за спортски работници на годината: Бајрамали Саити (КФСМ), Ивица Адамоски (КК Гостивар), Арџент Беќири (ФФМ), Влерим Исени (ФК Гостивар), Дарко Дамјаноски (олимпиец), Фари Селмани (ракомет), Гоце Петков (скијање), Трајче Богданоски (атлетика), Џемал Алиу (ФК Вардар Форино), Лабинот Суљемани (бодибилдинг), Арлинд Хусеини (карате), Лабинот Муслиу (фудбал).

Најдобра млада спортистка – Амина Абдурами

Најдобар млад спортист – Доан Османи

Најдобар тренер на млади – Самир Нуредини

Најдобра училишна екипа – ОУ „Гоце Делчев“ кошаркарска екипа

Поддржувачи на спортот во Гостивар, Ремзи Мустафи (Вардар Доломит) и Љупче Пејчиноски (Монтенегро)

Најдобра екипа жени – ЖКК Гостивар 2009

Најдобра екипа мажи – КК Гостивар

Најдобар тренер – Марјан Србиновски

Најдобра спортистка – Моника Бадиоска

Најдобар спортист – Висар Муслиу

Најдобар спортист во странство – Шкодран Мустафи

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!