Поврзи се со нас

Македонија

Најстудено во Маврови Анови, Крушево со најмногу снег

Објавено

на

Со -5  степени Маврови Анови изутринава е со најниска температура во државава, по што следат со  -4 Попова Шапка, -2 Крушево и со -1 Куманово и Дебар.

Најмногу снег има во Крушево, каде снежната покривка е 16 сантиметри, во Пожарене 15, 12 во Ѓуриште, седум во Скопје-Зајчев рид, пет Скопје – Петровец, четири Битола, три Дебар, два Тополчани, а еден сантиметар снег има во Куманово.

Во изминатите 24 часа заклучно со седум часот изутрина најмногу воден талог е наврнат во Демир Капија, 38 литри на метар квадратен, по што следат Попова Шапка со 28,  Битола, Крушево и Гевгелија со 26, Крушево со 25, Маврово, Струмица и Скопје-Петровец, со 18…

УХМР информира дека утринава во Прилепско има удари од северен ветер и до 40 километри на час. Во 7 часот снег е забележан само на Пожаране, над Полошката котлина.

За денеска најавува претежно облачно време со повремени локални врнежи претежно од снег. На југоистокот врнежите од повремен дожд ќе преминуваат во повремен снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од 2 до 6 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Гостиварпред 52 минути

Казнети гостиварци кои возеле мотори без кацига и без дозвола

Македонијапред 2 часа

Раководителите на институциите може да ја изгубат работата ако не штедат струја

Македонијапред 3 часа

Поскапува дизелот

Гостиварпред 4 часа

Се‘ е подготвено за прослава на големиот празник Преображение во Гостивар

Вестипред 4 часа

Јапонските власти ги поттикнуваат младите да пијат повеќе алкохол

Гостиварпред 5 часа

Несреќа во Гостивар, повредена малолетничка и 18 годишник

Вестипред 6 часа

Русија бележи пораст од 38 отсто на приходите од извозот на енергенси оваа година, се наведува во владин документ

Гостиварпред 7 часа

Апсење во Гостивар, пронајдени 34 пакувања хероин

Македонијапред 8 часа

Армијата одбележува 30 години постоење

Вестипред 9 часа

Портокалово ниво на опасност, денеска и утре тропски температури

Македонијапред 19 часа

Битиќи: Леб ќе има по пристојни цени, можно е активирање на стоковните резерви

Мевмед Џафери, Маврово и Ростуше, ВМРО-ДПМНЕ, mevmed
Локални избори 2022пред 22 часа

Интервју со Мевмед Џафери, кандидат за градоначалник на Маврово и Ростуше од ВМРО ДПМНЕ

Медат Куртовски, Маврово и Ростуше, СДСМ
Локални избори 2022пред 23 часа

Интервју со Медат Куртовски, кандидат за градоначалник на Маврово и Ростуше од СДСМ

Што, како, каде?!пред 6 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Викенд временска прогноза

Вестипред 1 недела

Загина возач на магистралниот пат Кичево – Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Во Требиште нарушен јавниот ред и мир со физички напад врз две лица

Гостиварпред 2 недели

Охриѓанец измамен за 19.000 денари, пријавил во ПС Гостивар

Македонијапред 2 недели

Почина актерот Митко Апостоловски

Гостиварпред 3 дена

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Maqedoni

Më ftohtë në Mavrovi Anovi, Krusheva me më shumë borë

Објавено

на

Me -5 gradë Mavrovi Anovi mëngjesin e sotëm ka temperaturën më të ulët në vend, pasuar nga -4 Kodra e Diellit, -2 Krusheva dhe -1 Kumanova dhe Dibra.

Më së shumti borë ka në Krushevë, ku mbulesa e borës është 16 centimetra, në Pozharane 15, 12 në Gjurishtë, shtatë në Shkup-Zajçev rid, pesë Shkup – Petrovec, katër Manastir, tre Dibër, dy Topolçan dhe një centimetër borë në Kumanovë.

Në 24 orët e fundit, duke përfshirë orën shtatë të mëngjesit, më së shumti sediment ujor është derdhur në Demir Kapi, 38 litra për metër katror, ​​pasuar nga Kodra e Diellit me 28, Manastiri, Krusheva dhe Gjevgjelia me 26, Krusheva me 25. Mavrovë, Strumicë dhe Shkup- Petrovec, me 18…

IPHM bën të ditur se mëngjesin e sotëm në rajonin e Prilepit fryn erë veriore deri në 40 kilometra në orë. Në orën 7 borë është vërejtur vetëm në Pozharan, mbi luginën e Pollogut.

Mot kryesisht i vranët me rreshje të kohëpaskohshme lokale, kryesisht të borës, është paralajmëruar për ditën e sotme. Në juglindje rreshjet e herëpashershme të shiut do të kalojnë në borë të herëpashershme. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperatura maksimale do të arrijë në 2 deri në 6 gradë.

Популарно изминативе 100 дена