fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Напади од кучиња скитници во селата Беловиште и Битуше

Објавено

на

Во полицискиот билтен евидентирани се два случаи на напад од бездомни животни.

Вчера (21 септември) во 13 часот и 30 минути, 44-годишната Ј.Ѓ. од гостиварско Беловиште во СВР Тетово пријавила дека околу 13 часот нејзината малолетна ќерка, на влезот од селото, била касната од куче-бездомник.

Исто така, вчера во 8 часот и 30 минути, Д.О. на возратс од 81 година од Скопје во СВР Тетово пријавила дека околу 7 часот, во долнореканското село Битуше, била касната од куче скитник.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!