Поврзи се со нас

Гостивар

Нападнат 26 годишник во Гостивар по претходна кавга

Објавено

на

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера (30 април) во 15.55 часот, 26 годишен жител на гостиварско Чегране, пријавил дека околу 12.30 часот во Гостивар, по претходна вербална расправија, бил физички нападнат од 48 годишник од Балиндол, по што и самиот возвратил. Според пријавеното потоа, чегранецот бил физички нападнат и од членови на семејството на пријавениот.

Се работи на расчистување на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар по 9 години се врати во Првата македонска фудбалска лига

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Македонијапред 4 недели

За храна и сметки потребни најмалку 49.384 денари

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена