Поврзи се со нас

Гостивар

Нарушување на јавниот ред и мир во Здравствениот дом во Ростуше каде се лечат пациенти од ковид

Објавено

на

Синоќа, половина час после полноќ, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода жител на село Требиште. Во полицискиот билтен, СВР Тетово наведува дека се однесувал агресивно и физички ги нападнал полициските службеници, откако претходно го нарушил јавниот ред и мир во Здравствениот дом “Русе Бошковски” во село Ростуше, каде болнички од “ковид” се лечела неговата сопруга.

Се расчистува и се документира случајот, после што против лицето ќе следува соодветен поднесок, извести СВР.

 

 

 

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Prishje e rendit dhe qetësisë publike në Shtëpinë e shëndetit në Rostush ku mjekohen pacientë nga kovidi

Објавено

на

Mbrëmë, gjysmë ore pas mesnatës, zyrtarë policorë nga Departamenti për punë të brendshme Gostivar kanë privuar nga liria një banor të fshatit Trebisht. Në buletinin policor, SPB Tetovë thekson se ai është sjellë në mënyrë agresive dhe fizikisht i ka sulmuar zyrtarët policorë, pasi paraprakisht e ka prishur rendin dhe qetësinë publike në Shtëpinë e shëndetit “Ruse Boshkovski” në fshatin Rostush, ku në kushte spitalore prej “kovid” është mjekuar bashkëshortja e tij.

Rasti pastrohet dhe dokumentohet, pas çka kundër personit do të pasojë parashtresë adekuate, njoftoi SPB.

 

 

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена