Поврзи се со нас

Македонија

Небезбедни чинии и чашки се повлекуваат од пазар

Објавено

на

Агенцијата за храна и ветеринарство информира дека по извршена инспекциска контрола ги отповикува и повлекува од пазарот следните небезбедни производи:

бамбус чинии

бамбус чашки

длабоки чинии

чинии со прегради

сетови

Увозник во РСМ: БЕБЕ ХОУМ ВИБ ДООЕЛ
Ул. Рампо Левката бр.6  Скопје

Производител –ДОРЕЛ Франција

Причината за отповикување е небезбедни производи изработени од бамбусови влакна, потенцијален ризик по здравјето на луѓето, наведува АХВ од каде нагласуваат дека крајните потрошувачи кои ги имаат купено горенаведените производи истите да не ги користат или да ги вратат на местото од каде се купени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Популарно изминативе 100 дена