Поврзи се со нас

Гостивар

Несреќа со трактор во гостиварско, едно лице со тешки повреди

Објавено

на

Вчера (4.06.2023) во 18 и 30 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на локалниот пат Долно Јеловце – Лешница, 49 годишниот Д.А. од Горна Бањица, гостиварско, управувајќи трактор со приколка без регистарски ознаки, излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот А.Ќ. на возраст од 74 години, констатирани во Општата болница Гостивар, соопшти полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Гостивар.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена