fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Носете маски – изминатите два дена во Гостивар казнети 55 граѓани

Објавено

на

Полицијата продолжува со секојдневните контроли околу почитувањето на мерките и препораките за заштита од коронавирус. Се контролира работата на угостителските локали, спроведувањето на протоколите во други објекти во однос на дезинфекција, број на луѓе и слично, како и дали граѓаните носат заштитни маски.

Според податоците од СВР Тетово, во изминатите два дена во Гостивар за неносење маски биле казнети 55 лица. Тие треба да платат казни во висина од 20 евра. Носењето заштитни маски е задолжително и на отворен простор и во затворени простории, трговски објекти, ординации, канцеларии, банки итн.

Истиот период, Државниот санитарен и здравствен инспекторат изготвил нови решенија за изолација на 51 лице, додека контролирани биле околу 560 граѓани со вакви решенија и не биле констатирани неправилности.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!