Поврзи се со нас

Гостивар

Новата работна недела почнува со сонце, ќе заврши со дожд

Објавено

на

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 6 до 16 степени. Во вторник и среда не‘ очекува претежно облачно време со сончеви периоди и максимални дневни температури до 15 степени.

Во четврток, според метеоролошките прогнози ќе настапи дестабилизација на времето и ќе има услови за врнежи од дожд, кои ќе продолжат и во петок. Температурата ќе опадне за неколку степени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена