fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Ново поскапување на горивата

Објавено

на

  • Shqip

Малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 1,94%, одлучи денес Регулаторната комисија за енергетика. Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, поскапуваат за 1 денар/литар. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 76,50 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 78,50 ден/лит. Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,50 денари/литар и со тоа ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава по 69 ден/лит. Иста цена има и Екстра лесното масло за домаќинство- 69 ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот се зголемува за 1,103 денар/килограм и изнесува 42,827 ден/кг.

Новите цени важат од ноќеска на полноќ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Вестипред 55 минути

Се предадоа 264 украински војници од челичарница „Азовстал“

Македонијапред 2 часа

Стабилна е состојбата со КОВИД-19, ќе се прави симулација за можна појава на петти бран

Гостиварпред 3 часа

Денес прелиминарна распределба на социјалните станови во Гостивар

Македонијапред 3 часа

Од продажбата на биоразградливи кеси собрани 44 милиони денари

Гостиварпред 14 часа

Завршил во ПС Гостивар поради закани кон сестрите и внуката

Вестипред 15 часа

Влезниците за КК Гостивар – МЗТ Скопје пуштени во продажба, по иницијатива на поддржувачи на КК Гостивар

Гостиварпред 19 часа

Реновирани одделенија во болницата во Гостивар, инвестиција од 200.000 евра

Македонијапред 19 часа

Соборот на СПЦ прогласи канонско единство со МПЦ-ОА

Гостиварпред 20 часа

Бесплатно летно училиште во Гостивар за деца по јазици, компјутери, уметност, спорт

Спортпред 21 час

КК Гостивар казнет со 165.000 денари, два натпревари без публика и суспензија на стручниот штаб

Гостиварпред 21 час

Инфо од полицијата за вчерашниот инцидент во салата Младост во Гостивар

Македонијапред 23 часа

На 20 мај истекува рокот за аплицирање за поддршка за набавка на трактор

Гостиварпред 1 ден

Почина Петар Илоски, еден од втемелувачите на гостиварската кошарка

Македонијапред 2 недели

Повредено мече си трчка на патот Дебар – Маврово

Гостиварпред 2 недели

Гостиварец докторант на Универзитетот во Чикаго со проект за учениците во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Седум години непребол-Вечна слава на хероите Ненад и Горан

Гостиварпред 1 недела

Оглас за 22 вработувања во Општина Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар уапсено лице кое си ја нападнало љубовницата

Вестипред 2 дена

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Гостиварпред 2 недели

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 1 недела

Во Гостивар поставени инфо-табли за реката Вардар

Гостиварпред 1 недела

Гостиварци засукаа ракави-„Генералка викенд“ како порака за еколошко освестување

Македонијапред 2 недели

Ранец паднал од небото врз станбен објект во Неготино, објави Левица

Спортпред 2 недели

Распали гостиварската артилерија за голема победа против ТФТ Скопје 92-85

Гостиварпред 6 дена

Ботанички градини во две училишта во Гостивар, децата со љубов одгледуваат билки и зеленчук

Гостиварпред 6 дена

Техничкото училиште во Гостивар се презентира пред полуматурантите

Спортпред 1 ден

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 2 дена

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 1 недела

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 2 недели

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 3 недели

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 недели

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Спортпред 1 месец

2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

Гостиарскипред 1 месец

Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

Гостиварпред 2 месеци

Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

Гостиварпред 2 месеци

Состојба на скривниците во Гостивар – Ќе завршат ли работа во случај на „Не дај Боже“?

Гостиварпред 3 месеци

Гостивар порача: Не сте сами!-Поддршка за жените во борбата против рак

Спортпред 3 месеци

Храбриот Гостивар немаше доволно сили за целосен шок – Победа на МЗТ 87-85 (фото)

Гостиварпред 4 месеци

Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2022 (Галерија)

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена