Поврзи се со нас

Вести

Какво ќе биде времето во оваа работна недела?

Конечно разубавување на времето во нареднава работна недела. Денес е понеделник, 97- от ден од годината. Сонцето изгреа во 6 часот и 10 минути, а ќе зајде во 19 часот и 7 минути. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринава, температурата се движеше околу нулата, а дневната ќе достигне до 13 степени.

Утре (вторник), како и во среда утрата ќе бидат ладни, додека во текот на денот се очекува сончево и потопло време. Температурите ќе се движат од 1 до 15, односно до 16 степени во среда.

Сончевото време ќе не следи и во четврток и петок кога се очекува и пораст на температурите, односно од 3-от па се’ до максимални 20 степени.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!