Поврзи се со нас

Македонија

Од полноќ, горивата поевтинуваат за половина денар

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,03% во однос на минатата недела.

Со тоа, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за 0,50 денари/литар, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалува за 1,00 денари/литар.

Од полноќ, ЕУРОСУПЕР БС – 95, ќе се продава за 76,50 денари/литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 78,50 денари/литар, Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) за 67,50 денари/литар и Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 66,50 денари/литар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

ИНТЕРВЈУ со поетот Илкер Јусуф, по повод Светскиот ден на поезијата

Гостиварпред 2 часа

Приведени две жени во Гостивар, поради сомнение за повеќе сторени измами

Вестипред 2 часа

Економските односи главна тема на разговорите меѓу Путин и Си, се очекува потпишување два големи договора

Македонијапред 2 часа

Со одлука на НП „Шар Планина“ се забранува користењето ратраци за скијачки тури

Вестипред 3 часа

Прележаните од ковид со зголемен ризик од болести на желудникот и цревата

Занимливостипред 16 часа

(ВИДЕО) Дали сте слушнале за „прстот на судбината“? Природен феномен кој сè што ќе допре го претвора во мраз – и го убива!

Вестипред 18 часа

Апарати во домот кои трошат најмногу струја кога се вклучени, а не ги користите

Вестипред 21 час

Цените на гасот во Европа на најниско ниво во последните 18 месеци

Гостиварпред 22 часа

Над 60 казнети за брзо возење во Гостивар при вчерашната акција

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Nga mesnata, karburantet lirohen për gjysëm denari

Објавено

на

Komisioni rregullator për energjetikë (KRE) solli vendim me të cilin kryhet lirimi i çmimeve me pakicë të derivateve të naftës në përqindje për 1,03% në krahasim me javën e kaluar.

Me këtë, çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, si dhe të EURODIZEL (D-E V) lirohen për 0,50 denarë/litër, përderisa çmimi me pakicë të Vajit Ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) lirohet për 1,00denarë/litër.

Nga mesnata, EUROSUPER BS – 95, do të shitet për 76,50 denarë/litër, EUROSUPER BS – 98 78,50 denarë/litër, Karburant Dizell EURODIZELL BS (D-E V) për 67,50 denarë/litër dhe Ekstra i lehtë 1 (EL-1) – 66,50 denarë/litër.

 

Популарно изминативе 100 дена